Фундамент на дерев’яних стільцях

Фундамент на деревянных стульях

Фундаментом будівлі або споруди називається та його частина, яка лежить нижче рівня землі, сприймає і передає на грунт вага всієї будівлі або споруди. Шар грунту, що сприймає вага всієї будівлі або споруди і діючі на нього зусилля, називається підставою. У тимчасових спорудах часто використовують фундамент на дерев’яних стільцях, про який буде далі. При будівництві капітальної споруди вже не обійтися без бетонування міцного фундаменту. При зведенні фундаменту з допомогою гвинтових паль, для заливки використовують бетон для фундаменту B15 П3 F50 або схожі за міцністю марки.

Підстави діляться на природні і штучні.

В якості природного підстави можливе використання міцних грунтів. Такий грунт в будівельній справі називається материком. Штучними підставами називають такі, які вимагають спеціальних заходів для того, щоб на них можна було спорудити будівлю. Нижня частина фундаменту, яка стикається з підставою, називається підошвою фундаменту.

Фундамент — це несуча частина всієї будівлі. Перебуваючи в землі, фундамент піддається впливу вологи і промерзає, внаслідок цього він повинен добре чинити опір цим шкідливим впливам. Фундаменти також повинні мати гарну стійкість, тобто вони повинні добре чинити опір зусиллям, які прагнуть зрушити або перекинути їх. Для будівництва капітальної будівлі не обійтися без будівельного бетону, а для тимчасових споруд можна спорудити дерев’яний фундамент.

Грунт, насичений вологою, при промерзанні збільшується в об’ємі і пучітся. Тому дія морозів в найбільшою мірою впливає на грунти, вбирають і утримують в собі вологу (глина).
При відтаванні грунт дає осадку. При промерзанні грунту у підошви фундаменту може відбутися переміщення останнього, що може привести до утворення тріщин в будівлі при його осаді, тому підошву фундаменту капітальних будівель закладають на 15 — 20 см нижче глибини промерзання грунту.
Всі будівлі і споруди тимчасового типу незалежно від глибини промерзання грунтів повинні мати фундаменти з глибиною закладення підошви не менше 0,25 м.
Фундаменти під окремо стоять опори влаштовуються зазвичай в каркасних будівлях у вигляді окремих башмаків під колони і стовпи.
Залежно від призначення, характеру будівлі для будівництва фундаментів застосовуються такі матеріали: бутовий камінь, цегла, бетон, залізобетон, дерево.

Фундаменти, в залежності від конструкції і матеріалів, діляться на наступні:

окремо розташовані фундаменти; до них відносяться дерев’яні стільці і кам’яні стовпи;
стрічкові фундаменти, тобто фундаменти у вигляді суцільної стінки, що споруджуються під дерев’яні, кам’яні і бетонні споруди;
суцільні фундаменти, що складаються з бетонних і залізобетонних плит.
Дерев’яні стільці в якості фундаменту

З дерева виготовляється тільки найпростіший вид фундаментів — дерев’яні стільці, а також забирки, що влаштовуються між дерев’яними стільцями і кам’яними стовпами. Цей вид фундаменту застосовується в основному в тимчасових спорудах. Матеріалом для дерев’яних стільців служать переважно соснові або дубові колоди.

Дерев’яний стілець заривається в землю нижче рівня промерзання грунту. Залежно від дії навантаження і якості грунту дерев’яні стілець може спиратися на грунт безпосередньо або за допомогою підкладок з дощок або пластин.
Після установки стільців верхні кінці їх обрізаються під один рівень, вирізаються шипи довгою 13 — 18 см, товщиною 5 — 7 см і заввишки 3 — 13 см, які входять в гнізда нижнього окладного вінця рубаної стіни або нижньої обв’язки каркасної стіни.
Дерев’яні стільці в плані необхідно розташовувати під усіма кутами і в місцях перетину стін, а також під всіма капітальними стінами на відстані один від одного 1,5 — 2,5 м.
Дерев’яні стільці є дуже дешевим видом фундаменту, проте застосовуються як правило, лише у тимчасових спорудах внаслідок того, що вони швидко піддаються гниттю і тому недовговічні.
Швидше за все, загниває та частина стільців, яка знаходиться близько до поверхні землі. Термін служби соснових стільців 5 — 6 років, а дубових до 10 років, після чого вони вимагають заміни.
Для боротьби з гниттям і збільшенням терміну служби дерев’яні стільці обробляють антисептичними розчинами.

Забирка. Забиркою називають заповнення проміжків між стільцями і кам’яними стовпами з дощок, обаполів або пластин з метою запобігання підлоги першого поверху від продування і промерзання, а підпілля від забруднення і занесення снігом.

Забирки бувають горизонтальні і вертикальні. Як вертикальна, так і горизонтальна забирки закладаються в землю на глибину 30 — 40 см.в горизонтальної забирці дошки або пластини включаються в паз, який включається в стільцях.
У вертикальній забирці елементи її (дошки, пластини) одним кінцем заводяться в паз бруса, який включається в стільці на глибині 30 — 40 см від поверхні землі, а іншим кінцем в пази бруса, врубують у верхні кінці стільців.
Найбільш прийнятною є горизонтальна забирка, що дозволяє легко проводити замной гнилих елементів. Для провітрювання підпілля в забирці прорізуються отвори, звані продушіни.

Джерело shadylady.com.ua

Оставьте первый комментарий для "Фундамент на дерев’яних стільцях"

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

*